Ranking bukmacherów internetowych 2023

Poradnik typera

Typer zakładów

Zakłady bukmacherskie to rozrywka, ale także możliwość zarobienia dodatkowych pieniędzy. Jak do każdej dziedziny życia, w której chodzi o finanse, tak i do bukmacherki należy podejść według określonego planu, który pozwoli na minimalizowanie ryzyka porażki, co przełoży się na częstsze wygrane. W środowisku typerów panuje kilka ważnych zasad, dzięki którym utrzymujemy płynność finansową i nie popadamy w tarapaty. Jakie to reguły?

Hazard kusi emocjami i szybkimi wygranymi. Podobnie jest z zakładami bukmacherskimi, które zdecydowanie nie idą w parze z ruletką czy Blackjack'iem, ale również dodają adrenaliny i są utożsamiane z dużymi pieniędzmi. Co cechuje dobrego typera? Opanowanie i nie poddawanie się tego typu wizji. Zrozumienie, że skuteczne obstawianie nie ma nic wspólnego z hazardem, bo opiera się na wiedzy, systemie i kalkulacji. A nie losowemu zdarzeniu.

Według szacunków u bukmacherów regularne profity odnosi niewielki procent graczy. Co się przez to rozumie? To że w dłuższej perspektywie czasu bilans gracza jest dodatni, czyli więcej wygrywa niż przegrywa. Mimo wszystko najliczniejszą grupę tworzą tzw. gracze rekreacyjni, którzy dla podkręcenia meczowych emocji obstawiają kupony, by mieć większą frajdę z oglądania sportowej rywalizacji. Raz bywają na wozie, a raz pod wozem - zakładów nie traktują jako głównego źródła dochodów, tylko formę rozrywki.

Stawanie się coraz to lepszym typerem jest długotrwałym procesem, który wymaga edukacji, samozaparcia, planu i celu. W Wielkiej Brytanii dobrego typera zakładów określa się mianem SMART (mądry), gdzie każda z liter ma swoją symbolikę.

S - specific - swoisty, własny; M - measurable - wymierny; A - achievable - osiągalny; R - realistic - realny; T - timed - czasowy.

By skutecznie grać u bukmachera należy:

Rozpoczynając przygodę z bukmacherką już na starcie należy twardo stąpać po ziemii i zdać sobie sprawę, że złoty strzał, czyli wielka wygrana w krótkim czasie - jest możliwa, ale zdarza się bardzo rzadko. Takie podejście z reguły kończy się utratą pieniędzy. Odpowiedzialna i mądra gra nastawiona na sukces musi charakteryzować się dbałością o detale.

Konto u bukmachera

W Polsce obecnie dostępnych jest siedmiu bukmacherów w internecie, u których można obstawiać legalnie zakłady sportowe. Nowy gracz rejestrując konto u bukmachera może odebrać bonus powitalny, czyli zyskać dodatkowe pieniądze.

Korzystanie z legalnych bukmacherów jest o tyle prostsze, że firmy te obsługiwane są w naszym języku z polską walutą, co znacznie ułatwia start początkującym graczom.

By zarejestrować konto u bukmachera online należy wypełnić formularz rejestracyjny na stronie firmy. W celu weryfikacji danych osobowych trzeba dołączyć zdjęcia lub skany dowodu osobistego/prawa jazdy/paszportu. Z usług bukmacherów korzystać mogą tylko pełnoletni użytkownicy.

Wiedza bukmacherska

Zakłady bukmacherskie, jak i inne dziedziny życia, mają swoją specyfikę, realia i slang. By skutecznie obstawiać należy poznać ofertę bukmachera, zrozumieć co to jest zakład, kurs i jak powstaje kupon, który może prowadzić do wygranej bądź przegranej.

Warto poznać wszystkie rodzaje zakładów, a nie standardowe rynki. U bukmacherów obstawiać można nie tylko wyniki, ale także liczbę goli/punktów, strzelców, kartki itp. Tak duże możliwości pozwalają na podejmowanie przemyślanych decyzji opartych na rzeczowej analizie.

W środowisku typerów funkcjonują także pojęcia takie jak valuebet - wartościowy zakład czy yield - wskaźnik rentowności zakładów. Zapoznanie się z nimi, zrozumienie i wprowadzenie w życie znacznie profesjonalizuje nasze obstawianie, które z czasem będzie skuteczniejsze.

Oczywiście rekreacyjne obstawianie kuponów nie wymaga edukowania się pod kątem stricte bukmacherskim, ale chcąc być lepszym typerem ta wiedza jest nieodzowna.

Przemyślane typowanie

Granie "na nosa", czyli stawianie zakładów kierując się swoją intuicją bądź niskim kursem sprawdzić się może raz, czy drugi raz, ale na dłuższą metę może prowadzić do przegranych. Clou skutecznego typowania to analiza meczu/rywalizacji, która prowadzi do wniosków odnośnie stawianego typu.

Co składa się na analizę meczu:

Warto kierować się swoim rozumem, a nie przewidywaniami bukmachera. Nie zawsze niski kurs oznacza pewną wygraną. Poprzez analizę można dostrzec niuanse, które decydują o losach rywalizacji i skutecznym zakładzie.

Małymi krokami do celu

Rozbudowane zakłady akumulowane, czyli tzw. taśmy są kuszące, bo pozwalają osiągnąć wysoki kurs łączny, ale z matematycznego punktu widzenia są minimalne szanse, by były skuteczne. Stawianie na jednym kuponie kilka, bądź kilkanaście zdarzeń znacznie redukuje szanse naszego powodzenia. Nawet jeśli w naszym przekonaniu obstawiamy "pewniaków".

Wizja dużej wygranej przy niskim nakładzie w obstawianiu rozbudowanych akumulatorów przede wszystkim na początku przygody z bukmacherką działa na wyobraźnię. Z reguły po kilku nieudanych próbach gracze dostrzegają iluzoryczną szanse powodzenia i kierują swoją uwagę na bardziej opłacalne zakłady pojedyncze, duble bądź treble. Zasada jest taka, że im więcej zdarzeń na kuponie, tym niższa powinna być stawka.

Zarządzanie budżetem

Na początku gry u bukmachera ustal swój limit budżetu, jaki przeznaczasz na grę w określonym czasie (tydzień, miesiąc). W przypadku przegrania pieniędzy, trzymaj się ustalonych reguł i nie naginaj ich poprzez dodatkowe wpłaty spoza ustalonego budżetu. To pozwoli na zachowanie twojej płynności finansowej i nie odbije się negatywnie na sytuacji życiowej.

Ważnym aspektem w kontekście budżetu jest również umiejętne dobieranie stawki do zakładów. Przy większym budżecie sięgającym kilku tysięcy złotych nie powinno obstawiać się pojedynczych kuponów za więcej niż 5% kapitału. Przy niższym opiewającym na kilkaset złotych maksymalna stawka pojedynczego zakładu nie może przekroczyć 10% całego kapitału dostępnego na grę.

Nigdy nie graj va banque, czyli za całość budżetu. To pierwszy krok do bankructwa

Opanowanie emocji

Zakłady sportowe to rywalizacja, czyli chęć ogrania bukmachera, która jest udziałem drużyn na boisku, a to wiąże się z emocjami. Tym bardziej, jeśli w grze są nasze pieniądze. Dobry typer charakteryzuje się tym, że potrafi opanować emocje zarówno pozytywne, by nie poddać się euforii, jak i negatywne, by nie popaść w zły humor czy nerwowość.

Wygrana nigdy nie może prowadzić do lekkomyślnych zachowań, czyli grania kolejnych zakładów bez analizy i nie uwzględniając reguł przestrzegania budżetu. Przegrana natomiast nie może pchać do pochopnych zakładów nastawionych na chęci odegrania się i powetowania poprzedniego kuponu. Jedno, jak i drugie zachowanie może prowadzić do porażki i strat. Dlatego tak ważne jest, by zakłady traktować jako formę rozrywki i okazjonalnego zarobku, a nie opcji szybkiego zarobku.

Złote rady dla typerów

Każdy, nawet najlepszy gracz, nie powinien zamykać się na wiedzę dotyczącą zakładów bukmacherskich. Nie ważne ile zakładów już postawiłeś, prawdy zawarte w poniższym tekście są uniwersalne i dotyczą każdego.

Jak zostać skutecznym graczem i czerpać regularne zyski z bukmacherki? Oto kilka porad, które znacznie to ułatwią:

Podsumowanie

Rady, jakich udzieliliśmy powyżej, nie gwarantują zysku z zakładów bukmacherskich, ale na pewno wdrażanie ich w życie ulepszy waszą grę. Rekreacyjne obstawianie przede wszystkim ma dawać rozrywkę i frajdę przy meczu, a nie być źródłem utrzymania. By zwiększyć swoje szanse na ogranie bukmachera należy trzymać się obranych zasad, edukować się, analizować mecze i odpowiednio zarządzać kapitałem. W dłuższej perspektywie może to przynieść wymierne korzyści.

Najlepsi bukmacherzy

683 głosów
+

Betfan

done Bonus 100% od depozytu aż do 3100 PLN

523 głosów
+

Superbet

done Bonus 100% cashback aż do 550 PLN

425 głosów
+

Betclic

done Bonus 100% cashback aż do 550 PLN

245 głosów
+

Fortuna

done Bonus 100% od depozytu aż do 2230 PLN


Zobacz cały ranking