Ranking bukmacherów internetowych 2018

Najlepszy bukmacher

Typerzy zakładów bukmacherskich

Zaczynając grę w zakładach bukmacherskich, w pierwszej kolejności należy dokonać wyboru bukmachera, co dla wielu graczy może stanowić spory problem. Wprawdzie rynek firm bukmacherskich jest dziś na tyle szeroki, że każdy powinien znaleźć coś akurat dla siebie, to jednak często dokonujemy złego wyboru i nie wybieramy najlepszego bukmachera.

We wcześniejszym artykule jak wybrać bukmachera przedstawiliśmy kilka ogólnych elementów, na które należy zwrócić uwagę w tym poradniku zamiemy się kwestią doboru najlepszego bukmachera w zależności od poziomu zaawansowania typera.

Bukmacher, u którego typujemy przede wszystkim powinien być zależny od profilu gracza. Tych możemy natomiast podzielić na początkujących i doświadczonych. Trzecią grupę stanowią natomiast zawodowcy, ale tych jest niewielu, bo do takich zaliczyć możemy jedynie 2-5% wszystkich grających, którzy odnoszą regularne zyski na obstawianiu. Bukmacher najlepszy dla zawodowca wcale nie będzie najlepszym bukmacherem dla początkującego typera. I odwrotnie.

Który bukmacher dla każdego z typów gracza będzie zatem najlepszy? Spróbujemy porównać oferty kilku najpopularniejszych firm bukmacherskich i was w tym kontekście ukierunkować.

Bukmacherzy dla początkujących

Osoby, które zaczynają swoją przygodę z bukmacherką nie mają na ogół wielkiego kapitału, a grę traktują jako dobrą zabawę. Dlatego też w pierwszej kolejności powinny one zwrócić uwagę na bonus powitalny, który pozwala znacznie powiększyć swój kapitał przeznaczony na grę. Obecnie bonus powitalny oferuje nam niemal każda firma bukmacherska, ale nie wszędzie dostaniemy go w formie zwiększenia depozytu. Poza tym może mieć formę bonusu freebet i cashback.

Chcąc skorzystać z bonusu powitalnego warto zwrócić uwagę na kilka czynników:

Rodzaje bonusów powitalnych

1. Bonus od depozytu

Najlepszą promocją wydaje się być bonus od depozytu, który powiększa nasz kapitał o 50 czy nawet 100%. Formuła takiego bonusu jest bardzo prosta. Wpłacając określoną kwotę, do naszego konta dopisywane są dodatkowe pieniądze.

Warto przy tym zwrócić uwagę na fakt, że bonusy te często nie są przyznawane za realizację depozytu za pośrednictwem portfeli internetowych Skrill lub Neteller. Dlatego też należy dobrze zapoznać się z regulaminem bonusu, który uwzględnia także warunki jego obrotu. Przed wypłatą zawsze trzeba nim określoną ilość razy obrócić.

Przykład bonusu w Totolotek:

Depozyt 500 PLN + bonus 500 PLN = środki na koncie 1000 PLN

2. Freebet

Freebet (ang. free - wolny, darmowy, bet — zakład) to inaczej darmowy zakład. W pełni darmowy to on jednak nie jest, bo aby się o niego ubiegać, najpierw należy dokonać depozytu i zagrać zakłady, które kwalifikują się do promocji.

Sedno w tym, że środki są nam zwracane dopiero wtedy, kiedy okaże się on przegrany. Oczywiście zwrócona kwota musi przed wypłatą zostać obrócona.

3. Cashback

Freebet jest często mylony z cashbackiem. Rzeczywiście oba bonusy mają wiele wspólnego. Ich integralną częścią jest fakt, że w przypadku przegranego zakładu środki zostają nam zwrócone. Różnica polega tutaj natomiast na tym, że w cashbacku wygrana liczy się wraz ze stawką zakładu. We freebecie jej natomiast już nie obejmuje. Najlepiej obrazuje to poniższy przykład.

Freebet: 100 PLN (stawka, freebet) * 2,00 (kurs) = 200 PLN (wygrana) – 100 PLN (stawka) = 100 PLN (zwrot)

Cashback: 100 PLN (stawka) * 2,00 (kurs) = 200 PLN (wygrana, zwrot)

Bonusy bukmacherskie:

Jednak bonus to tylko jeden z czynników, na które powinien zwrócić uwagę początkujący gracz. Nie mniej ważna jest szata graficzna strony oraz jej polski język, co z pewnością ułatwia graczowi nawigowanie. Dlatego też należy wybierać bukmacherów, którzy mają polską stronę oraz dają możliwość kontaktu z supportem w naszym rodowitym języku. Wszystkie wymienione wyżej firmy dają taką gwarancję.

Wielkim plusem są także transmisje video ze spotkań dostępnych w formule LIVE. Zdecydowanie najszerszą gamę transmisji oferuje swoim klientom Unibet. Dobrze wygląda to także w firmie Bet-at-Home. Najlepszym bukmacherem dla początkujących typerów jest Fortuna - transmisje darmowe meczy i polski support i pomoc. Dobrym wyborem będzie też Expekt i Bet-at-Home gdyż poza spolszczeniem i bonusem powitalnym obaj bukmacherzy bardzo często dają swoim użytkownikom dodatkowe promocje okazjonalne np. dodabkowy bonus na mecz Chelsea - Arsenal czy bonus reload na Mistrzostwa Europy we Francji 2016.

Bukmacherzy dla doświadczonych

Nieco inaczej sytuacja wygląda w przypadku graczy doświadczonych, którzy w zakładach bukmacherskich grają od kilku czy kilkunastu lat. Na co uwagę powinni zwracać zaawansowani typerzy z większym stażem przy wyborze najlepszego bukmachera?

Osoby doświadczone często grają za znacznie wyższe stawki niż gracze niedoświadczeni. Dlatego też muszą oni zwrócić uwagę na możliwość szybkich wpłat i wypłat. Najlepiej wpłacać je za pośrednictwem portalu Skrill lub Neteller, co umożliwia natychmiastowe wpłaty czy wypłaty, czy też zabezpiecza dane w kontekście ustawy hazardowej.

Oczywiście nie bez znaczenia są także kursy bukmacherskie danych zdarzeń oraz szerokość oferty oraz limity. Pod tym względem najlepiej wypadają Pinnacle Sports, który ma bezsprzecznie najlepsze kursy na rynku. Z bardziej znanych bukmacherów dobrze wyglądają także Unibet i Expekt. Uwagę zwrócić trzeba także na giełdę zakładów Betfair, gdzie gracz ma możliwość zakładania się z innymi grającymi i negocjować wysokość kursów.

Wyższe kursy zależne są od niższej marży narzuconej przez firmy bukmacherskie.
Zasada jest prosta - im niższa marża, tym wyższe kursy na poszczególne zdarzenia i odwrotnie.

Limity wiążą się natomiast ze stawianiem zakładów za wyższe stawki. Nakładane są na graczy, którzy regularnie wygrywają lub też poszczególne zdarzenia, dyscypliny czy ligi. Niskie limity w zasadzie uniemożliwiają poważną grę, pozwalając składać zakłady za kilkadziesiąt czy kilkanaście złotych.

Każdy z wyżej wymienionych bukmacherów to bezsprzecznie światowa czołówka, co także pokazuje ich ranking SBR, który jest wyznacznikiem bezpieczeństwa w danej firmie. Najlepszymi ocenami poszczycić się mogą Unibet,  Pinnacle, które mają je na poziomie A+.

Ranking SBR skupia wszystkie firmy bukmacherskie na świecie i je ocenia pod względem płynności finansowej, a także jakości usług. Oceny firm bukmacherskich wyrażone są w literach od A+ do F, gdzie A+ jest oceną najwyższą, a F najgorszą i sugeruje niesklasyfikowanie bukmachera, które spowodowane może być też jego niewielkim stażem.

Co istotne, poprzez SBR można również negocjować z daną firmą warunki powstałego na linii bukmacher - gracz problemu. Jest to instytucja o wielkim uznaniu i w świecie zakładów bukmacherskich ma duży posłuch.

Podkreślmy, że gracze doświadczeni konta mają na kilku portalach, co umożliwia im grę po najwyższych kursach, jakie są dostępne na rynku.

Bukmacherzy dla zawodowców

Podobnie sprawa wygląda w przypadku zawodowców. Każdy gracz, który zalicza się do tego niewielkiego grona, konto ma na kilkunastu różnych portalach. Jako że gra toczy się tu za wysokie stawki, są to firmy, które nie mają limitów lub też mają je na bardzo wysokim poziomie.

Dla zawodowych typerów najlepszy bukmacher to Pinnacle Sports gdyż jest idealny do gry singlami za wysokie stawki, Pinnacle nie posiada żadnego bonusu powitalnego ale dla profesjonalnych typerów jest to bez znaczenia. Poza nią uwagę zwrócić należy na bukmacherów azjatyckich - SBOBET i Dafabet, które także dają taką możliwość. Co istotne firmy te na poszczególne zdarzenia mają również wysokie kursy, co jest też domeną bukmacherów takich jak Unibet czy Betfair.

Jako że zawodowi gracze przywiązują wagę do poszczególnych dyscyplin czy nawet lig bukmachera wybierają także pod względem profilu oferty. Zdecydowanie najlepiej w aspekcie jej szerokości wygląda firma Unibet czy też bukmacherzy azjatyccy niewiele jej ustępują. Nieco słabiej wygląda to w Pinnacle, choć ta firma nadrabia to najwyższymi kursami.

Zawodowy gracz uwagę przywiązuje jednak nie tylko do szerokości oferty i wysokości kursów. Uwagę zwraca on również na bezpieczeństwo, które jest kwestią kluczową. W takiej sytuacji warto jest przede wszystkim sprawdzić ranking SBR. Ważne są też opcje wpłat i ewentualnych wypłat. Podstawą jak już wspomnieliśmy wyżej jest możliwość wpłat i wypłat poprzez portfel internetowy Skrill lub Neteller, który zapewnia największy poziom bezpieczeństwa.

Legalny bukmacher

Jeszcze do kwietnia 2017 żaden z typerów nie zastanawiał się czy obstawia u bukmachera zgodnego z polską ustawą hazardową. Wszystko zmieniło się 1 kwietnia 2017 roku kiedy to w życie weszła nowelizacja ustawy hazardowej uchwalona przez rząd PiS. Zagraniczni bukmacherzy zaczęli wycofywać się z polskiego rynku obawiając się konsekwencji prawnych.

Dostępnych dla Polaków pozostało tylko kilku czołowych zagranicznych bukmacherów takich jak Unibet, Expekt, Betclic i Bet-at-Home. Niestety 1 lipca 2017 przyszedł kolejny cios - blokada internetowa serwisów bukmacherów bez polskiej licencji. Od tego czasu dostęp do zagranicznych bukmacherów możliwy jest jedynie przez VPN, proxy lub zagranicznych operatorów telefonii komórkowej. Osoby omijające i łamiace zakaz typowania u zagranicznej konkurencji mogą podlegać karze grzywny.

Wybór dostępnych bukmacherów zmniejszył się drastycznie, do rankingu bukmacherów wszedł legalny polski bukmacher Totolotek, który mimo niskich kursów posiada bardzo przyzwoitą ofertę i bardzo dobry bonus startowy od depozytu 500 PLN + 20 PLN freebet. To właśnie Totolotek jest najmniejszym złem z grupy polskich bukmacherów.

Podsumowanie

Obstawianie u bukmachera traktować możemy jako rozrywkę, ale z uwagi, że jest to gra na pieniądze, powinniśmy do tego podchodzić w pełni profesjonalnie. Tylko wtedy będziemy mieli szansę na poważne wygrane.

Bez wątpienia wybór najlepszego bukmachera jest sprawą priorytetową i o ile w przypadku początkujących graczy najważniejsze są prostota, łatwość obsługi strony oraz bonus powitalny, o tyle ci bardziej doświadczeni muszą wziąć pod uwagę bezpieczeństwo, poziom limitów oraz wysokość kursów.

Najlepsi bukmacherzy

654 głosów
+

Unibet

done Bonus 100% cashback aż do 200 PLN

512 głosów
+

Expekt

done Bonus 100% od depozytu aż do 222 PLN

423 głosów
+

Bet-at-home

done Bonus 50% od depozytu aż do 1000 PLN

345 głosów
+

Totolotek

done Bonus 104% od depozytu aż do 520 PLN


Zobacz cały ranking